Żaluzje zewnętrzne
Pancerze żaluzji zewnętrznych wyprodukowane są z wysokogatunkowego stopu aluminium, odpowiednio wyprofilowane i wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową. Alternatywnie proponujemy profile wykonane z PCV. Oba rodzaje profili gwarantują wysoką wytrzymałość, szczelność oraz prawie bezszelestne podnoszenie i opuszczanie.
Pancerze dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co zapewnia im atrakcyjny wygląd. Poduszka powietrzna, która powstaje między opuszczonym pancerzem i oknem, chroni przed stratami ciepła (obniża do 37% koszty opału) oraz tłumi skutecznie hałas.

Proponujemy 2 różne rozwiązania skrzynek żaluzjowych:

System dla istniejących budynków – dostępny w 3 wersjach:
- ze skrzynką standardową 45°
- ze skrzynką standardową półokrągłą
- ze skrzynką podtynkową 20° lub 90°

Skrzynki oraz prowadnice  dostępne są w 2 kolorach standardowych (biały i brąz) oraz 8 kolorach niestandardowych. Istnieje także możliwość ich wykonania w jednym z kolorów wg palety RAL.

System rolet naokiennych – dostępny w 2 wersjach:
- ze skrzynką z klapą rewizyjną tylną
- ze skrzynką z klapą rewizyjną od dołu

Skrzynki oraz prowadnice w obu wersjach mogą być wykonane w kolorze białym lub w bogatej palecie estetycznych i trwałych oklein, identycznych ze stosowanymi w stolarce okiennej PCV.

Systemy  oferujemy także w wersji ze zintegrowaną siatką antyinsektową.

Niewątpliwą zaletą rolet zewnętrznych jest ich funkcja dodatkowego zabezpieczenia przed włamaniem. W celu podniesienia bezpieczeństwa Państwa domu, rolety możemy wyposażyć w jedną z pięciu rodzajów blokad chroniących przed podniesieniem pancerza z zewnątrz:

- rygle ręczne - czyli metalowe zasuwki ręczne wraz z uchwytem z tworzywa, montowane w listwie końcowej,

- zamek automatyczny listwy końcowej - automatycznie blokuje pancerz po jego całkowitym opuszczeniu i odblokowuje przy otwarciu za pomocą taśmy lub sznurka. Zamek ten można zastosować tylko przy roletach z napędem ręcznym; minimalny wymiar rolety: 0,8 x 1,0 m,

- zamek baskwilowy - to zamek montowany w listwie końcowej, z obustronną wkładką patentową na klucz i 2 kluczami w komplecie. Zamek ten stosuje się przede wszystkim w roletach z napędem sprężynowym,

- wieszaki blokujące - specjalne przegubowe wieszaki wykonane z tworzywa, mocujące pancerz rolety do wałka. Stosuje się je tylko do rolet z napędem elektrycznym. Funkcja blokująca jest uruchamiana, kiedy roleta znajduje się w dolnym położeniu - w tym momencie przekładnia lub napęd wywierają nacisk wystarczający, aby wygiąć wieszaki i uniemożliwić podniesienie rolety od dołu. Uruchomienie napędu powoduje automatyczne odblokowanie wieszaków.


   


Ostatnie zdjęcia
Copyright © Wimont.com.pl 2009
Wykonanie : domena.pl