Bramy rolowane

Bramy rolowane to bezpieczeństwo

Bramy rolowanie znajdują szerokie zastosowanie przede wszystkim w zabezpieczeniu garaży i pomieszczeń przed włamaniem. Są bardzo dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie chcemy zachować jak najwięcej miejsca, a właściwości termiczne bramy względem pomieszczenia mają znaczenie drugorzędne.

Tego typu bramy różnią się od bram segmentowych swoją konstrukcją, dlatego są rozwiązaniem bardziej kompaktowym i mniej wymagającym, równie trwałym i bezawaryjnym.

Brama garażowa rolowana składa się z małych profili o wysokości 7,7cm i grubości 1,8cm, które w formie płaszcza nawijane są na wał napędu elektrycznego, który znajduje się w kasecie nad światłem bramy. Podczas zwijania i rozwijania brama zachowuje się bardzo cicho.

Profile bramy są wykonane z blachy stalowej lub aluminium i mogą być ocieplane, niemniej, bramy rolowane ze względu na swoja konstrukcję są tzw. bramami zimnymi i standardowo nie mierzy się dla nich właściwości termicznych i w tym aspekcie nie dorównują one bramom segmentowym. Doskonale natomiast są przygotowane na działanie wiatru i wody oraz zabezpieczają przed dostępem osób niepowołanych.

Brama rolowana to proste i łatwe rozwiązane, nie wymagające szczególnych warunków montażowych o bogatych możliwościach stylistycznych i wysokiej trwałości. Profile są wykonane w technologii uodparniającej je na działanie promieni UV, wiatru czy deszczu, dlatego możemy liczyć na długą i niezawodną pracę.

Możemy nią sterować za pomocą pilota lub smartfona, które mogą być zintegrowane także z inteligentnym systemem sterowania domem lub pilotem wielokanałowym.

Bramy garażowe rolowane dostępne są w szerokiej gamie kolorów, co umożliwia dopasowanie ich wyglądu do istniejących drzwi lub stolarki okiennej. Dodatkowo, brama może zostać wykonana w dowolnym kolorze palety RAL.

wimont paleta kolorów bram rolowanych