Sterowanie i automatyka

Automatyka i sterowanie bram

Brama garażowa powinna zapewniać maksimum wygody w jej użytkowaniu dlatego bramy z napędem elektrycznym to najlepsze rozwiązanie – umożliwiają one zastosowanie automatyki sterującej. Bramę serii RES otworzysz i zamkniesz za pomocą pilota, który możesz zintegrować także z bramą wjazdową do posesji lub inną bramą garażową. Możesz także sterować bramą za pomocą klawiatury kodowej, wyłącznika kluczykowego, dzwonkowego, nadajnika naściennego czy aplikacji w smartfonie lub systemie inteligentnego sterowania domem.

Napędy elektryczne stosowane w bramach RES zapewniają maksimum bezpieczeństwa – posiadają czujnik przeciążeniowy uniemożliwiający zgniecenie. W przypadku napotkania nawet minimalnego oporu podczas zamykania, brama automatycznie wycofa się z powrotem do pozycji pełnego otwarcia, nie wyrządzając żadnej szkody.
 Dodatkowo bramę można wyposażyć w czujniki optyczne, które zatrzymają działanie bramy w przypadku przecięcia światła bramy np. przez biegające dzieci lub zwierzęta domowe.

W bramach garażowych RES stosowane są zamki awaryjnego odryglowania oraz akumulatory zasilania awaryjnego umożliwiające swobodne korzystanie z bramy w każdych okolicznościach, bez względu na obecność zasilania.