Usługi montażu

Zleć montaż profesjonalistom

Niewłaściwy montaż bramy, może przyczynić się do tego, iż brama nie będzie zachowywała się jak należy, a jej pracy będą towarzyszyły zgrzyty, huki i piski, które mogą w dłuższej perspektywie doprowadzić do usterek uniemożliwiających jej pracę. Dlatego też w przypadku braku doświadczenia z montażem, warto zlecić montaż bramy profesjonalistom.

Profesjonalny zespół montażowy oferuje swoją pomoc doradczą, jest zapoznany z wieloma rodzajami bram i posiada doświadczenie umożliwiające szybki i sprawny montaż, abyś mógł cieszyć się użytkowaniem nabytej bramy.

Zlecając montaż naszemu zespołowi, masz gwarancję, że zadbają o:

Właściwy pomiar garażu
Odpowiedni pomiar jest najważniejszym elementem, ponieważ na jego podstawie projektowana jest Twoja brama i na jego podstawie będzie wyprodukowana i zamontowania. Podczas pomiaru trzeba zwrócić uwagę nie tylko na elementy oczywiste takie jak wysokość i szerokość światła otworu, ale trzeba sprawdzić długość i wysokość pomieszczenia, szerokość węgarków, poziomy nachylenia powierzchni czy dostępność instalacji elektrycznej. Jest to szczególnie istotne w starszych budynkach, gdzie często z wyprzedzeniem trzeba założyć zastosowanie niestandardowych rozwiązań umożliwiających odpowiedni montaż bramy, który zapobiegnie występowaniu niepotrzebnych zgrzytów i innych usterek w przyszłości.
Montaż bramy odpowiednio dobrany do powierzchni osadzenia
Ściany mogą być wykonane np. z cegły, pustaków, żelbetonu, drewna i innych. W każdym wypadku należy odpowiednio dopasować śruby, wkręty i kołki rozporowe oraz dysponować odpowiednimi narzędziami w postaci np. wiertarki, wkrętarki, poziomicy, odpowiedniego zestawu kluczy i śrubokrętów. Podczas pracy bramy mamy do czynienia z siłami nacisku i ciągnienia, dlatego też właściwy montaż jest tak istotny.
Instalacja elementów dodatkowego wyposażenia bramy
Dzisiaj każda brama może być wyposażona nie tylko w napęd elektryczny, umożliwiający wygodne korzystanie z bramy z użyciem pilota czy smartfona, ale także w szereg elementów dodatkowych takich jak czujniki, fotokomórki, klawiatury kodu dostępu i inne. Te elementy wymagają zawsze indywidualnego dobrania do rozmiarów i rodzaju bramy oraz odpowiedniego zaprogramowania podczas montażu. Profesjonalni montażyści sprostają temu zadaniu bezbłędnie.
Demontaż i utylizacja starej bramy
Demontaż starej bramy garażowej może być bardzo niebezpieczny i wymaga zastosowania profesjonalnych elektronarzędzi. Usuwając np. starą bramę uchylną trzeba zlikwidować jej konstrukcję stalową, zdemontować sprężyny znajdujące się pod naprężeniem. Sama brama może sporo ważyć, być trudna w usunięciu i przeniesieniu.
Na koniec starą bramę trzeba zutylizować, co wykonane na własną rękę często jest niewygodne i kosztowne. Dlatego korzystając z usług naszych montażystów, nie musisz się tym przejmować.

Jeśli masz pytania dotyczące usług montażowych, przejdź do zakładki kontakt i odezwij się do nas.